‘’Her gülümseyişinde tüm ülkeye çay ısmarlayayım, seninleyken bir yudum çay zenginleştirilmiş uranyum gibi enerji veriyor bana Şebnem.’’

Murat Menteş
 

Rize Nerede ?

Rize, doğusunda Artvin, batısında Trabzon ve güneyinde Erzurum’un bulunduğu; yaklaşık 350.000 kişinin yaşadığı Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan yemyeşil bir ilimiz aslında.

Rize’ye Nasıl Gidilir ?

Rize’ye, eğer İstanbul, Ankara veya Antalya gibi daha uzak şehirlerden geliyorsanız, en kolay yol hava yolu olacaktır. Zaten ben de aynen bu yolu kullandım ve şimdi size sırası ile anlatacağım : Rize’ye uçakla nasıl gidilir ? : Rize’de havalimanı olmadığı için, uçakla Trabzon Havalimanı’na gitmek gerekiyor. Ben, Pegasus Havayolları ile gayet uygun bilet bulmuştum. Mesela İstanbul’dan Trabzon’a gidiş-geliş 250 TL’ye rahatça bilet bulabiliyorsunuz.

Trabzon’a geldikten sonra ise, Rize’ye kara yolu ile gidebilirsiniz. Trabzon-Rize arası 75 kilometre ama en az 1 saat sürüyor. Eğer Havaş ile gidelim derseniz, 1 buçuk 2 saat sürüyor. Tek yön Havaş fiyatı 18 TL.

Rize’ye otobüsle nasıl gidilir ?

Eğer Rize’ye otobüs ile gidecekseniz; en az 20 farklı firmanın Rize’ye seferler düzenlediğini görebilirsiniz. Bildiğim kadarı ile İstanbul’dan Rize’ye otobüsle ulaşım yaklaşık 18 saat sürüyor. Eğer erkenden uçak bileti alabilirseniz, mutlaka uçak ile Rize’ye gitmenizi öneririm.

 

Bilgi Edinin

Bu web sitede sadece çay ürünü satmakla kalmıyoruz sizlere daha farklı açılarda kafanızda yer edenicek bilgilerde sunuyoruz.
Sitemizin modern bir anlayış içinde olup mobil uygulamasıyla sizlere yenilikler ve bilgi edindirici kampanyalı ürünler sunmaya çalışıyoruz.
Rize hakkında herşey gezilecek,haberler,fotoğraflar,blog yazıları,sizden gelen görseller vb. eğlenceli bir platform olarak sizlerleyiz.
Canlı destek sistemimizle sizlere hizmet vererek alışverişiniz hakkında bilgiler alıp alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.