‘’Adın üç kere geçti saçma sapan bir filmde yalnız olsam çok ağlardım ama annem bakıyordu otoban dolusu gürültüyü sıkıştırıp beynime anne dedim, hadi çay koy da içelim…’’

Ali Lidar
 

SİYAH ÇAYIN HAZIRLANMASI

Suyu kaynatın. Siyah çay için suyun çok sıcak olması gereklidir; fokur fokur kaynamasını bekleyin. Diğer çay çeşitleri, örneğin yeşil çay için suyun küçük kabarcıklar oluşana kadar ısıtılması yeterlidir.

Çayı ekleyin. Yaprakların iyice "karışması" için suyu çayın üstüne dökün. Bu, demlenmenin hızlı olmasını sağlar.

Demleyin. Çayı demlendirmeye bırakın ve doğanın küçük büyüsünü gerçekleştirmesine izin verin!

Çayı Çıkarın Çay yapraklarını demlikten çıkarın. Çayı süzgeçten geçirerek de bunları ayırabilirsiniz. Poşet çay kullanıyorsanız poşeti kaşıkla çıkarabilirsiniz.

Servis yapın. Çayınızın tadını çıkarın. Artık günün zorluklarıyla başa çıkmaya hazırsınız!

Serinlemek mi istiyorsunuz? Buzlu çayı nasıl hazırlayacağınızı öğrenin.

Süt veya Limon Ekleyerek

Siyah çayınızı sade içebileceğiniz gibi çeşitlendirmek için süt veya limon da ekleyebilirsiniz. Turunç aromalarını öne çıkardığı için Earl Grey çayda genellikle limon kullanılır. Siyah çaya süt eklenmesi ise İngilizlerin klasik özelliğidir. İster süt isterseniz limon ekleyin, bu tamamen size kalmış.

Siyah çayı demlemenin mükemmel yöntemini artık biliyorsunuz. Canlanma zamanı!

 

Bilgi Edinin

Bu web sitede sadece çay ürünü satmakla kalmıyoruz sizlere daha farklı açılarda kafanızda yer edenicek bilgilerde sunuyoruz.
Sitemizin modern bir anlayış içinde olup mobil uygulamasıyla sizlere yenilikler ve bilgi edindirici kampanyalı ürünler sunmaya çalışıyoruz.
Rize hakkında herşey gezilecek,haberler,fotoğraflar,blog yazıları,sizden gelen görseller vb. eğlenceli bir platform olarak sizlerleyiz.
Canlı destek sistemimizle sizlere hizmet vererek alışverişiniz hakkında bilgiler alıp alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.